Karolina Rykowska-Jasiulewicz

psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna

Jest psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym w procesie certyfikacji. Ukończyła 4-letnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

W pracy z pacjentami przede wszystkim kładzie nacisk na budowanie bezpiecznej i życzliwej atmosfery sprzyjającej zawiązaniu relacji terapeutycznej, tak ważnej w procesie leczenia. Korzysta z dorobku psychoanalizy oraz współczesnych koncepcji psychodynamicznych, których wspólnym mianownikiem jest założenie o istnieniu nieświadomości. Bliskie jest jej myślenie, że relacja terapeutyczna umożliwia zrozumienie dotychczas doświadczanych trudności oraz wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie i uzyskania większej satysfakcji z życia.

Pomaga osobom znajdującym się w kryzysach spowodowanych trudnymi wydarzeniami życiowymi jak np. śmierć bliskiej osoby a także tym, które borykają się z długotrwałymi trudnościami w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych, doświadczających braku satysfakcji z życia, poczucia braku sensu i celu a także zmagającym się ze stanami depresyjnymi lękowymi, atakami paniki, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi oraz zaburzeniami osobowości.

Karolina Rykowska psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna

Zespół

Poznajmy się

Synapsa od 2013 roku jest ośrodkiem psychoterapeutycznym, psychologicznym, seksuologicznym skupiającym doświadczonych profesjonalistów: psychiatrów, seksuologów, psychologów, psychologów dziecięcych, psychoterapeutów, terapeutów par i rodzin.

Małopolski Ośrodek Psychoterapii SYNAPSA Kraków

Małopolski Ośrodek Psychoterapii SYNAPSA Kraków oferuje konsultacje w zakresie: psychiatra, psychiatra dziecięcy, psycholog, psycholog dziecięcy, seksuolog, seksuolog dla par, terapia par, terapia małżeńska, psycholog w języku angielskim